Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Blog chmura tagów
Jak po raz pierwszy wprowadzić Mojego Malucha do piłki nożnej?
Jak po raz pierwszy wprowadzić Mojego Malucha do piłki nożnej?

Najlepszym sposobem na zapoznanie dzieci z piłką nożną jest zabawa.

Połóż piłkę u stóp 18-miesięcznego malucha, a są bardzo duże szanse, że ją kopnie. Piłka nożna to nie tylko sport — to jest miłość. Po kopnięciu pierwszej piłki często nie ma już odwrotu. Ale jak umiejętnie wybudzić pierwotny instynkt? Jak zamienić te pierwsze kopnięcie w całe życie? Na szczęście odpowiedzi są proste, ale wszystkie sprowadzają się do jednego — zabawy.

Jeśli piłka nożna nie będzie zabawą dla maluchów, będą opierać się twoim próbom zmuszenia ich do gry? A nawet jeśli ulegną perswazji lub szantażowi, ich serce po prostu nie będzie należało do Piłki. Nigdy nie będą biegli w grze i prawdopodobnie poddadzą się, gdy tylko nadarzy się okazja.

Najlepszym sposobem na zapoznanie dzieci z piłką nożną jest zadbanie o to, aby to była zabawa, lekkie i niekonkurencyjne treningi. Kiedy już pielęgnujesz miłość swojego dziecka do pięknej gry, możesz przejść do aspektów technicznych.

Jeśli szukasz sposobów na wprowadzenie malucha do piłki nożnej, mamy kilka pomysłów, które możesz wypróbować.

Niech To Będzie Sprawa Rodzinna

Dzieci są zaprogramowane do kopiowania tego, co robią inni: jest to część procesu rozwoju dziecka. Jeśli będziesz dawać odpowiedni przykład, młodzież będzie próbowała naśladować twoje podejście do sportu. Pamiętaj: kopanie piłki to nie piłka nożna. Większość dzieci zrobi to bez żadnej zachęty. Zaangażuj rodzinę i znajomych w przyjacielską grę, a Twój maluch będzie chciał się w nią zaangażować.

Stwórz mini-boisko w swoim ogrodzie lub na podwórku albo w lokalnym parku. Użyj kilku przenośnych, małych bramek do mini piłki nożnej i określ granice swojego prowizorycznego boiska za pomocą pachołków treningowych lub znaczników.

Zacznij grę dla zabawny, w przyjazny sposób. Na tym etapie nie potrzebujesz drużyny. Jednak wyjaśnij maluchowi, że kopnięcie piłki do bramki jest to pozytywne doświadczenie. Ukazuj radość z gry przy każdej okazji — nawet jeśli piłka nie znajdzie się w siatce. Kiedy maluch widzi rodzeństwo, rodziców i innych krewnych bawiących się znakomicie, skojarzy tą aktywność z pozytywnym doświadczeniem. I to jest początek długiej podróży.

Kup Małą Piłkę Nożną

Nie ma sensu dawać maluchowi piłki w rozmiarze 5 — będzie ona zdecydowanie za duża. Piłka ledwo się poruszy, gdy maluch ją kopnie, co wkrótce stanie się dla niego przygnębiające. Zdecydowanie musisz zakupić mniejszą piłkę. Łatwiej będzie ją kopać i kontrolować, a to sprawi, że całe doświadczenie będzie o wiele przyjemniejsze. Zacznij od piłki w rozmiarze 1 i przejdź do rozmiaru 3.

Oglądajcie razem Futbol

Kiedy już zaczniesz grę z maluchem, dobrze jest dać mu wyobrażenie o tym, jak wygląda prawdziwa gra. Najłatwiej to zrobić, oglądając kilka minut meczu w telewizji. Czas dłuższy niż pięć minut może być wyzwaniem dla jego koncentracji. Najlepiej jednak udaj się na lokalne boisko i obejrzyj kilka minut meczu piłki nożnej amatorów. Gdy skończysz, możesz natychmiast zacząć grę z przyszła gwiazdą Piłki Nożnej.

Nie zapisuj wyników

Jedyną nagrodą za gol lub dobry trening powinien być wiwat i klaskanie w dłonie. Nie wywieraj presji na maluchu, zapisując wyniki. Idealnie byłoby, gdyby dzieci nie były wprowadzane w pojęcie punktacji i zwycięzców, dopóki nie ukończą co najmniej sześciu lat.

Jednak zawsze dobrze jest rozpoznawać i nagradzać wysiłek. Może to być mały owoc po bramce lub może to być tak proste, jak przytulenie się po bramce. Pozytywne wzmocnienie jest tutaj kluczowe, a im częściej je demonstrujesz, tym lepiej dla pewności siebie dziecka.

Unikaj kontaktu

Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić maluchowi uczącemu się grać w tę piękną grę, jest zastraszenie go. Młodzież potrzebuje czasu, aby samodzielnie rozwinąć podstawowe techniki. Jeśli w grę wchodzi wchodzenie, przepychanie się i odbieranie piłki, nie będzie miał wystarczająco czasu do opanowania tych podstawowych technik, będzie martwił się że ktoś mu odbierze piłkę.

Przynajmniej do czwartego roku życia piłka nożna powinna być rozrywką bezkontaktową. Pozwól dziecku rozwijać drybling, podania, strzelanie i technikę bez strachu przed odebraniem piłki.

Bawcie Się Dobrze!

Jeśli zabawa się skończy, przestań! Nie pozwól, aby piłka nożna była dla Twojego malucha karą lub obowiązkiem. Gdy tylko zacznie tracić zainteresowanie, przejdź do następnej czynności. Nie zmuszaj go do gry!

Najłatwiejszym sposobem na zapewnienie dziecku dobrej zabawy jest zachęcanie do ekspresji i improwizacji. Ogranicz zasady do minimum i pozwól dziecku przejąć kontrolę nad tym, co się dzieje. Możesz skończyć grając w grę, co ledwo przypomina piłkę nożną. Ale dopóki maluch kopie piłkę, jest to opłacalne przedsięwzięcie. Upewnij się, że masz w domu kilka podstawowych elementów wyposażenia do piłki nożnej, dzięki czemu zawsze będziesz gotowy na dobrą zabawę.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier INPOST) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl